5. Barva ve spreji
Povlak je široce používaná antikorozní metoda a je to nepostradatelný antikorozní materiál a identifikační značka na výrobcích ventilů. Barva je také nekovový materiál. Obvykle se vyrábí ze syntetické pryskyřice, kaučukové kaše, rostlinného oleje, rozpouštědla atd., Pokrývá kovový povrch, izoluje médium a atmosféru a dosahuje účelu antikorozní. Nátěry se používají hlavně v prostředích, která nejsou příliš korozivní, jako je voda, slaná voda, mořská voda a atmosféra. Vnitřní dutina ventilu je často natřena antikorozní barvou, aby se zabránilo korozi ventilu vodou, vzduchem a jinými médii. Barva je smíchána s různými barvami, které označují materiály použité ve ventilu. Ventil se stříká barvou, obvykle každých šest měsíců až rok.
6. Přidejte inhibitor koroze
Mechanismus inhibitoru koroze pro kontrolu koroze spočívá v tom, že podporuje polarizaci baterie. Inhibitory koroze se používají hlavně pro média a plniva. Přidání inhibitorů koroze do média může zpomalit korozi zařízení a ventilů. Například chromniklová nerezová ocel se zpopelní ve velkém rozsahu rozpustnosti v kyselině sírové bez kyslíku a koroze bude vážnější. Přidejte malé množství síranu měďnatého nebo kyseliny dusičné atd. Oxidační činidlo může způsobit pasivaci nerezové oceli a na povrchu se vytvoří ochranný film, který zabrání korozi média. V kyselině chlorovodíkové, pokud se přidá malé množství oxidačního činidla, může být snížena koroze titanu. Voda se často používá jako tlakové testovací médium pro tlakové zkoušky ventilů, které snadno způsobují korozi ventilu []. Přidání malého množství dusitanu sodného do vody může zabránit vodě v korozi ventilu [].
7. Elektrochemická ochrana
Elektrochemická ochrana má dva typy: anodová ochrana a katodická ochrana. Pokud se zinek používá k ochraně železa a zinek je zkorodovaný, nazývá se zinek obětním kovem. Ve výrobní praxi se méně používá anodová ochrana a více katodická. Velké ventily a důležité ventily používají tuto metodu katodické ochrany, což je ekonomická, jednoduchá a efektivní metoda. K ochraně ventilu se do azbestového plniva přidává zinek. Tyče jsou také zákony katodové ochrany.
8. Kontrolujte korozivní prostředí
Takzvané prostředí, existují dva druhy širokého a úzkého smyslu. V širším smyslu se rozumí prostředí kolem místa instalace ventilu a jeho vnitřní cirkulační médium; užší význam se vztahuje k podmínkám v okolí místa instalace ventilu. Většinu prostředí nelze ovládat a výrobní procesy nelze libovolně měnit. Pouze v případě, že nedojde k poškození produktů, procesů atd. lze použít k regulaci prostředí, jako je odkysličení kotelní vody, zvýšení nebo snížení hodnoty PH procesu rafinace oleje atd. Atmosféra je plná prachu, vody páry a kouře. Zejména ve výrobním prostředí, jako je hořký kouř, toxické plyny a mikroprášky emitované ze zařízení, způsobí různé stupně koroze ventilu. Obsluha by měla ventil pravidelně čistit a proplachovat a pravidelně doplňovat palivo podle předpisů v provozním řádu. Jedná se o účinné opatření pro kontrolu environmentální koroze. Vřeteno ventilu je instalováno s ochranným krytem, zemní ventil je instalován s jímkou a povrch ventilu je nastříkán barvou. To vše jsou metody, jak zabránit korozi ventilu korozivními látkami. Zvýšená teplota prostředí a znečištění vzduchu, zejména u zařízení a ventilů v uzavřeném prostředí, urychlí jeho korozi. Otevřené dílny nebo ventilační a chladicí opatření by měla být přijata co nejvíce, aby se zpomalila environmentální koroze.
9. Zlepšit technologii zpracování a strukturu ventilu
Antikorozní ochrana ventilu je problém, který je zvažován již od počátku návrhu. Ventilový výrobek s rozumnou konstrukcí konstrukce a správným procesním postupem bude mít nepochybně dobrý vliv na snížení koroze ventilu. Proto by konstrukční a výrobní oddělení mělo vylepšit ty části s nepřiměřeným konstrukčním návrhem, nesprávnými procesními metodami a snadno způsobit korozi, aby byly vhodné pro požadavky různých pracovních podmínek.
